16 жовтня Всесвітній день анестезіолога

У День анестезіолога вітаємо наших лікарів-анестезіологів Шевчика Олександра Васильовича та Кірсанова Віктора Васильовича з професійним святом, бажаємо їм успішної медичної практики, відсутності летальних результатів, дружного і злагодженого трудового колективу, а також сімейного щастя і радості! Зі святом анестезіологів Вас!

World Anesthesia Day відзначається в багатьох країнах щорічно 16 жовтня, традиційно його вважають своїм професійним святом анестезіологи-реаніматологи і всі фахівці цієї галузі медицини.
Історія цієї області медицини почалася в середині 19 століття — 16 жовтня 1846 року, коли американський зубний лікар Томас Мортон провів операцію під ефірним наркозом. Так вперше було публічно продемонстровано успішне застосування анестезії для створення загального наркозу. В якості анестетика він застосував інгаляцію діетилового ефіру.
Анестезіологи-реаніматологи – лікарі, які зберігають, повертають і продовжують життя людей, захищають і рятують від болю, «дихають» за пацієнтів, у яких це не виходить. Під наглядом цих серйозних і грамотних фахівців навіть найскладніші хірургічні маніпуляції проходять безпечно і комфортно, без тривоги і страху.
Напис на пам’ятнику першого анестезіолога говорить: «До нього хірургія в усі часи була агонією». Як жартують самі анестезіологи, наркоз багато в чому не наука, а мистецтво – потрібно правильно підібрати засіб і дозування, простежити, щоб хворий заснув і прокинувся вчасно. Від їх роботи залежить половина успіху операції. Адже вони не тільки вводять анестезію, але і строго контролюють всі показники організму під час хірургічного втручання.