Платні послуги у державній лікарні

Будь-яка лікарня,  яка працює за договором з Національною службою здоров’я, має надавати пацієнтові безоплатну медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій. Але є низка послуг, які не входять у Програму медичних гарантій. Їх медичні заклади можуть надавати платно. Але – згідно з переліком і тарифами, визначеними власником лікарні або уповноваженим органом. Оплата від пацієнтів здійснюється у вигляді офіційних платежів.

Отже, які послуги державна лікарня може надавати платно ?

 •  Лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря, зокрема із застосуванням телемедицини.
 •  Корекція зору за допомогою окулярів та контактних лінз.
 •  Протезування в тому числі зубне, слухове та очне.
 •  Медичні огляди, а саме:
  ✅ для отримання виїзної візи (крім службових відряджень державних службовців та при виїзді на лікування за наявності відповідних медичних документів);
  ✅ профілактичні медогляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів. Крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості;
  ✅ медогляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами;
  ✅ періодичні профілактичні медичні огляди.
 •  Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення.
 •  Лікування безпліддя, включаючи хірургічні методи, штучне запліднення та імплантацію ембріона.
 •  Перебування у стаціонарі батьків у зв’язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини.

Весь перелік цих платних послуг, визначений у постанові Кабінету міністрів №1138, можна переглянути за посиланням  https://bit.ly/37P9MOB.

Також нагадуємо, всі послуги, які входять до Програми медичних гарантій, надаються безплатно. Для цього потрібне електронне направлення або від лікаря первинної ланки – педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписана декларація, або від лікуючого лікаря. Ось тут  https://bit.ly/33RSDCo ми розповідали, що робити, коли вам відмовляють у консультації за направленням лікаря