Енергоефективні заходи, які впроваджує керівництво Кілійської ЦРЛ

Будівлі мед закладів Кілійської ЦРЛ мають значний строк експлуатації по призначенню. Здебільшого вони побудовані у 80-х роках минулого століття, деякі значно раніше у 60-х роках та навіть довоєнних роках. А така будівля, як наприклад будинок стоматологічного відділення, взагалі побудована ще за часів Царської Росії. Новобудов практично немає, якщо не брати до уваги деякі будівлі технічного призначення, такі, як гараж для автомобілів ЦРЛ, та будівлю дизель – генераторної, які збудовано в 2002 році. Застарілість будинків позначається на їхній експлуатаційній та енергетичних характеристиках. Гідроізоляція фундаментів більшості будинків давним давно вже пошкоджена, не виконує свого призначення і солоні ґрунтові води, характерні для нашої місцевості, руйнують конструкції стін. Ремонт покриття стін ( штукатурки, фарбування, тощо) дає результати лише на деякий час – на 2-3 роки, потім все починається знову. Вихід із цього становища один – утеплення стін зовні, та більш вдосконала, за Європейськими стандартами, обробка поверхні стін внутрішніх приміщень. Це потребує значних коштів, які, звичайно окупляться за деякий час і такі міри принесуть значний економічний ефект. На цей час у більшості будинків стіни ні утеплені, лише частково в них замінено дерев’яні вікна та двері на сучасні металопластикові, котрі дають більший теплозберігаючий ефект – як на приклад в будинку пологового відділення.

Будинки потребують постійної уваги, в плані їх ремонту як зовні так їх внутрішніх приміщень. Будинки, ії стіни, не утеплені, лише частково в них замінені дерев’яні вікна та двері на сучасні металопластикові, котрі дають більший теплозберегаючий ефект. Всі роботи по утепленню будівель, приведення ії в стан, відповідний сучасним характеристикам, залежать від об’ємів фінансування, їх надходження та строків.

Всі роботи по утепленню будівель, приведення їх в стан, відповідний сучасним вимогам, залежать від об’ємів фінансування, їх надходження та строків. Не зважаючи на труднощі роботи в цьому напрямку все ж просуваються. Завдяки новому керівництву міста та району діло зрушило з мертвої точки і пішло в належному напрямку.

Програма економічного енергозбереження будівель закладу Кілійської ЦРЛ