Всесвітній день боротьби з пневмонією

Щороку 12 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day). Дата з’явилася в календарі з ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії. Так називається об’єднання міжнародних, урядових, неурядових і місцевих організацій, науково-дослідних і навчальних інститутів, фондів і громадян-активістів.

Головна мета коаліції – привернути до проблеми пневмонії увагу державних діячів, фахівців охорони здоров’я та потенційних донорів. Одним з інструментів, що допомагають досягненню цієї мети, став Всесвітній день боротьби з пневмонією.

Всесвітній день боротьби з пневмонією 12 листопада: історія дати

У 2009 році Всесвітня організація охорони здоров’я спільно з ЮНІСЕФ оголосили «Глобальний план дій з профілактики пневмонії і боротьбі з нею», який активізував боротьбу з пневмонією за допомогою комбінованих заходів щодо захисту дітей, профілактики і лікування хвороби.

В цей день заклади охорони здоров’я організовують профілактичні заходи, які проводять медичні огляди. При цьому волонтери розповідають людям про пневмонію та пов’язані з нею ризики, а також роздають інформаційні листівки та буклети.

арто уточнити, що в першу чергу страждають від пневмонії саме діти. Через це захворювання щорічно вмирають 1,4 мільйони дітей у віці до п’яти років. Це більше, ніж СНІД, малярія і кір разом узяті. Більш того, пневмонія поширена майже всюди, але найбільше від неї страждають діти в Південній Азії і в Африці.

Попередити розвиток цієї страшної хвороби можна за допомогою таких простих заходів, як регулярний огляд дитини медичними фахівцями, здорове харчування, активний відпочинок на свіжому повітрі, здоровий спосіб життя та своєчасна вакцинація пневмококовою вакциною.